Umístění ve 12. ročníku Macharova pera
V podvečer 6. prosince 2017 zaplnili žáci, jejich rodiče a učitelé sál Městské knihovny v Kolíně. Vyhlašovaly se totiž výsledky 12. ročníku literární soutěže Macharovo pero. Za celou komisi přivítala všechny zúčastněné předsedkyně poroty spisovatelka paní Irena Fuchsová a uvedla, že do soutěže poslalo své práce přes 130 žáků a studentů nejen z Kolína a okolí, ale i z jiných krajů. Jak dodal ředitel Městské knihovny pan P.Kárník, rozhodování prý bylo náročné. V silné konkurenci gymnazistů obsadila studentka 1. ročníku Stavebnictví Kristýna Zemanová se svojí prací na téma Lež má krátké nohy nádherné 3. místo. Navázala tak na několikaletou tradici úspěšných umístění našich žáků v této literární soutěži, o kterou je rok od roku větší zájem. Celý večer příjemně plynul a díky náhodě bylo neplánovaně vyhlášeno i téma pro Macharovo pero 2018, a to Nikdo není dokonalý.