Exkurze ve firmě FV Plast Čelákovice
Dne 12. 5. 2017 se žáci prvního ročníku oboru instalatér zúčastnili exkurze ve firmě FV Plast Čelákovice. Tato firma vyrábí instalatérské trubky, tvarovky, trubky pro podlahové vytápění atd.
Žáci byli ve firemním školicím středisku seznámeni panem Danielem Zimmermannem s technologiemi výroby, pracovními postupy, bezpečnostními předpisy a novinkami ve výrobním programu. Dále našim žákům bylo nastíněno, jakým směrem se bude toto odvětví do budoucna ubírat, dále jsme si prohlédli kompletní výrobu a testovací laboratoř, kde jsme viděli, jak se výrobky chovají v různých simulovaných podmínkách.
Na závěr žáci dostali několik otázek ze svého oboru a každý žák si domů odnesl malý prezent české rodinné firmy, která dodává své výrobky do mnoha zemí světa.
Za I.1. Petr Bílek