Vítězství v Národním kole soutěže odborných dovedností žáků
Vítězství SOŠ stavební a SOU stavební Kolín v Národním kole soutěže odborných dovedností žáků oboru 39-41-L/02 Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení

Ve dnech 4. – 5. května 2017 se v Sušici uskutečnil 9. ročník národního kola soutěže odborných dovedností žáků oboru 39-41-L/02 Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení o putovní pohár generálního sponzora firmy Systherm Plzeň. Soutěž vyhlašoval Plzeňský kraj a organizovala ji SOŠ a SOU Sušice a soutěžilo se ve dvou částech. V teoretické části se soutěžilo formou odborných testů, v praktické instalatérské části soutěžící podle plánů osazovali zařizovací předměty a připojovali trubní rozvody. V části elektrotechnické kompletovali rozvaděč včetně rozvodů. V letošním roce se soutěže se zúčastnilo 10 družstev z celé ČR. V nabité konkurenci se družstvu Kolína ve složení Ladislav Malinský a Filip Borovička podařilo vybojovat 1. místo. Teprve za nimi skončila favorizovaná družstva z Hradce Králové a z Brna. Žáci SOŠ a SOU stavební Kolín tak navázali na uplynulé ročníky, kdy se družstvo pravidelně umísťovalo na stupních vítězů. Škola, která je zřizovaná Středočeským krajem, se tak stala historicky nejúspěšnějším účastníkem za uplynulých 9 ročníků.