Odborný seminář - CIHELNA CHMELIŠTĚ s. r. o.
Dne 12.6.2012 se odborný seminář uskutečnil v Cihelně Chmeliště s.r.o. Jde o firmu s dlouholetou tradicí, která vyrábí a dodává komplexní cihelný systém pro hrubou stavbu. Mezi její produkty patří cihelné bloky pro obvodové i vnitřní zdivo, včetně nosných i nenosných keramických překladů. Dále nabízí keramické stropní panely, které vyrábí na zakázku. Semináře se zúčastnilo 63 žáků ze třídS1A, S2B a S3A, kteří zde poznali celý proces výroby keramických tvarovek a stropních panelů. Viděli těžbu cihlářské hlíny na tzv. hliništi, její dopravu, mletí, lisování. Dále se seznámili s vlastní výrobou keramických tvarovek, jejich sušením a pálením v tzv. kruhové peci. Velmi zajímavou částí byla návštěva tzv. panelárny, kde se z keramických tvarovek vyrábějí stropní panely dle přání zákazníků. Na závěr semináře proběhla beseda s vedením firmy, které zodpovědělo řadu dotazů našich studentů.